پرسش های متداول دندانپزشکی

۱- عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

۲- تغذیه نامناسب و خوردن غذاهایی مانند سیر، پیاز، ترشیجات و …

۳- خشکی دهان

۴- استعمال دخانیات

۵- عفونت دندانها و لثه

۱- رعایت بهداشت دهان و دندان

۲- استفاده از خمیر دندان و دهانشویه با کیفیت

۳- درمان عفونتهای دهان و دندان

۱- التهاب لثه

۲- استعمال دخانیات

۳- تغذیه غذایی نامناسب

۴- تغییرات هورمونی در بانوان

۵- استفاده از مسواک های نامناسب و بی کیفیت

۶- عفونت لثه

۷- مصرف برخی از داروها

یکی از شایعاتی که در رابطه با جرم گیری مطرح می باشد، آسیب جرمگیری به دندانها و از بین بردن مینای دندانها می باشد، اما همانطور که گفتیم، این نظریه هیچ مبنای علمی ندارد و جرمگیری در صورتیکه به صورت صحیح و اصولی صورت گیرد، هیچ آسیبی به دندانها وارد نمی کند. شما می توانید در صفحه جرمگیری دندان، به پاسخ تمام سوالات خود درابطه با جرمگیری دست پیدا کنید.

آمالگام و کامپوزیت دو ماده ای هستند که برای ترمیم دندانها مورد استفاده قرار می گیرند، که هریک مزایا و معایب خود را داراند.

اگر دوام و استحکام دندانتان برایتان اهمیت دارد، آمالگام گزینه بهتری برای ترمیم دندان می باشد، اما اگر زیبایی ظاهری برای شما در اولویت قرار دارد، کامپوزیت انتخاب مناسب تری برای ترمیم دندانها می باشد.

شما می توانید، با مراجعه به صفحه ترمیم دندان، به پاسخ تمامی سوالهایتان در این رابطه برسید.

طول عمر کامپوزیت علاوه برآنکه به کیفیت و جنس آن بستگی دارد، به عواملی مانند رعایت بهداشت، تغذیه مناسب، عدم استعمال دخانیات بستگی دارد، در واقع زمان مشخصی برای مدت دوام کامپوزیت وجود ندارد. اطلاعات تکمیلی را در اینباره می توانید در صفحه کامپوزیت دندان مشاهده کنید.

استفاده از داروهای بی حسی و بیهوشی برای خانم های باردار مناسب نیست، اما اگر خانم بارداری در شرایط اورژانسی بود و نیاز به استفاده از درمان های دندانپزشکی داشت، دندانپزشک با مشورت با پزشک زنان و با استفاده از داروهایی که دوز کمتری دارند، می تواند اقدام به درمان کند.

استفاده روزانه و مداوم از خمیر دندانهای سفید کننده، به مرور زمان باعث پوسیده شدن دندانها می شود، اما در صورتیکه به طور مداوم استفاده نشوند، آسیبی به دندانها نمی رسانند.

۱- استفاده از کامپوزیت با کیفیت پایین

۲- تغذیه نامناسب

۳- استفاده از خوراکی های رنگی مانند چای و قهوه

۴- عدم رعایت بهداشت دهان و دندان