طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند یا اصلاح طرح لبخند، فرآیند بهبود ظاهر لبخند و به نمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در وضعیت مناسب و زیبایی گفته میشود که از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان مانند کامپوزیت دندان ، لمینت، ارتودنسی، سفید کردن دندان ، روکش دندان و . . . با توجه به صلاحدید دندانپزشک انجام می شود و به شما لبخندی زیبا هدیه می کند.

ظاهر لبخند و شکل دندان ها تاثیر به سزایی بر اعتماد به نفس و تعاملات اجتماعی فرد و نحوه برخورد دیگران با وی و موفقیت های شغلی دارد.

برخی از افراد ممکن است به دلیل داشتن دندان های زرد، کج و شکسته تمایلی به لبخند زدن نداشته باشند و سعی می کنند خنده خود را پنهان کنند.

اما امروزه با آمدن مواد و تکنیکهای جدید، اصلاح طرح لبخند در دسترس همه افراد قرار داده شده است.

آنچه در اصطلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک مورد نظر است قرینگی در دندان های چپ و راست، رابطه صحیح قرار گرفتن دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان های جلو و بسیاری از نکات ریز و درشت دیگر …

هر یک از اینها می تواند در خلق یک لبخند زیبا تاثیر بسیاری داشته باشد.

اصلاح طرح لبخند باید کاملا اصولی و حرفه ای و توسط دندانپزشک متخصص و با تجربه انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با فرآیند اصلاح طرح لبخند و روش های مختلف آن آشنا سازیم.

روش های اصلاح طرح لبخند

این درمان می تواند شامل ترکیبی از روش های زیر باشد که با توجه به تشخیص دندندانپزشک زیبایی و در نظر گرفتن سن و جنس دندان ها، شکل صورت و انتظارات شخصی شما قابل انجام می باشد :

۱- لمینت دندان (لمینیت سرامیکی – لمینیت کامپوزیتی)

۲- جراحی زیبایی لثه (اصلاح بد فرمی و بلندی لثه ها یا بلند کردن طول تاج دندان ها)

۳- روکش دندان

۴- سفید کردن دندان (بلیچینگ)

۵- ارتودنسی

۶- اصلاح لبخند لثه ای به کمک لیفت لثه

۷- بریج دندان

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند بنابر مشکل دندان‌های شما می‌تواند متفاوت باشد اما هزینه اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی رزا به مدت محدود شامل ۳۰% تخفیف می باشد.